EnglishFrenchGermanItalianUkrainian

Асоціація малих міст України визначилася з планами на 2018 рік

Відбулося перше у 2018 році засідання правління Асоціації малих міст України (АММУ), яке пройшло 13 січня у місті Пирятин Полтавської області. Під час засідання присутні обговорили діяльність АММУ у 2017 році та визначилися з планами на 2018 рік.

Як відзначив Голова АММУ Павло Козирєв, 2018 рік для Асоціації буде цікавим: в чомусь складним, але, разом з тим, проривним. «Новий рік відкриває для нас нові можливості та ставить нові виклики. Головне – не втрачати заданого темпу роботи».

Павло Козирєв відзначив основні напрямки роботи АММУ у 2018 році – продовження співпраці з партнерами по реалізації спільних проектів. Це „Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні“, що впроваджується Академією Фольке Бернадотта в партнерстві з АММУ, Києво-Могилянською академією та соціологічною агенцією ФАМА за фінансової підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку (SIDA); „Підтримка ролі громад в управлінні місцевим розвитком в Україні“ за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Важливою стане підготовка ХІІІ щорічної конференції малих міст України.

Наприкінці минулого року за ініціативи Асоціації в UNIT City було проведено тренінг нового формату «Майстерня майбутнього» для мерів малих міст, під час якого в якості інструментів спікери використали  емоційний підхід і творче мислення..  Спеціалісти з агенції Change pilots (Польща) Юстина Турек і Хенрік Ставицький пояснили, як за допомогою творчого мислення можна реагувати на виклики, з якими стикаються міста, і пропонувати рішення, які дійсно потрібні людям.

«У 2018 році АММУ повинна зосередитися на комунікації міських голів з органами центральної влади, продовжувати розвивати тему стратегічного дизайну для малих міст України. Адже наш перший досвід проведення «Майстерні майбутнього»  став успішним і корисним для його учасників. Людина, яка сплатила власні кошти, зацікавлена отримати максимум знань, якісних спікерів та організацію заходу на достойному рівні.  Це буде новим напрямком в нашій роботі в наступному році», – відзначив Павло Козирєв.

У новому році з’явився ще один напрямок –  Асоціація малих міст України (АММУ) підписала меморандум про співпрацю з Китайською діаспорою в Україні. Тепер мери малих міст України отримають реальну можливість залучення китайських інвестицій. Документом передбачено напрацювання у найближчий час своєрідної «дорожньої карти» для реалізації інвестиційних проектів у малих містах України.

За словами голови АММУ Павла Козирєва, китайські фахівці зацікавлені у спільній роботі над проектами у сфері екології, енергозберігаючих технологій, переробки сміття та розвитку ринку електротранспорту.

Також під час засідання правління одностайно було переобрано виконавчого директора Асоціації. Ним стала Антоніна Домікан, яка до цього займала посаду заступника виконавчого директора АММУ. Валентина Полтавець, яка обіймала цю посаду, вирішила зосередитися на роботі у Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад». Але вона висловила сподівання, що Асоціація об’єднаних територіальних громад стане для АММУ новим партнером у нових проектах.

         

Залишити коментар