EnglishFrenchGermanItalianUkrainian

Воркшоп “Майстерня майбутнього” для мерів

  Сьогодні неможливо створити успішне місто, керівники якого не аналізують і не враховують запити і настрої людей. Щоб їх краще зрозуміти у світі та в Україні використовують соціальні інновації – інструменти вирішення культурних, економічних і екологічних проблем міста. Про це говорили спікери воркшопу для мерів “Майстерня майбутнього”, який відбувся наприкінці грудня у UNIT.City за ініціативи  Асоціації малих міст України.

Спеціалісти з агенції Change pilots (Польща) Юстина Турек і Хенрік Ставицький розповідали, що таке соціальні кейси і їх впровадження в життя на прикладі міст.

Традиційно дизайнери фокусуються на предметах: на способах їх створення та функціях. Але останнім часом інструменти дизайну почали використовувати для вирішення більш складних проблем, таких, як доступна медична допомога або діалог з жителями міст, наприклад, на тему озеленення їх кварталів. Бізнес вперше застосував дизайн-мислення для соціальних інновацій. Тепер і органи міської влади перейняли цей підхід і стали новими пілотами змін.

Сьогодні менеджери міст поєднують творчий підхід зі стратегічним мисленням. Вони визначають ключовий потенціал в їх середовищі, співпрацюють з мешканцями та разом з ними шукають способи вирішення міських проблем.

«Під час воркшопу “Майстерня майбутнього” була використана методологія, орієнтована на людину. Спікери пояснили, як з її допомогою можна реагувати на виклики, з якими стикаються міста, і пропонувати рішення, які дійсно потрібні людям», – розповів Голова Асоціації малих міст України Павло Козирєв.

Учасники воркшопу відзначили важливість залучення до процесу прийняття рішень фахівців з креативних індустрій та необхідність діалогу з мешканцями. За майже 5 годин роботи в групах вдалося з’ясувати шляхи вирішення реальних задач, які озвучили учасники, застосовуючи інструменти стратегічного дизайну.

Під час практичних занять обговорювали важливість комунікацій з усіма учасниками процесу на ранній стадії. Такий підхід допомагає попередити негативні моменти та вибудувати довіру до міської влади серед містян.

   

Залишити коментар