EnglishFrenchGermanItalianUkrainian

ІІ Всеукраїнський фестиваль громад «Віче в Київській Русі»

29 липня відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль громад «Віче в Київській Русі», спільно заснований та організований Асоціацією малих міст України та «Парком Київська Русь». Фестиваль проводиться вже другий рік поспіль і має на меті вшанування національної спадщини та популяризації традицій та історії України. Він є частиною традиційного святкування на честь Дня Хрещення Русі, яке щороку відбувається у «Парку Київська Русь» в останні вихідні липня.

Участь у цьогорічному фестивалі взяли чотири громади: Пирятин (Полтавська обл.), Новоукраїнка (Кіровоградська обл.), Обухів та Українка (Київська обл.).

Фестиваль передбачав участь міст в одній головній та кількох додаткових номінаціях. Головне, за чим оцінювалась громада – це презентація свого міста, його культурного та історичного надбання, міської символіки, традиційного вбрання. Паралельно проходила виставка-показ аутентичних ремесел міст-учасників і відбувалася дегустація традиційних страв громад.

Кожне місто представило себе на високому професійному рівні. Пирятин – автентичними виступами представників народних колективів, сильною традиційною кухнею, Обухів – талановитою молоддю та спортсменами-чемпіонами. Українка підготувала оригінальний виступ, який презентував 50-річну історію цього міста. Новоукраїнка порадувала сильним виступом та мужністю, яку проявила, добираючись до Парку, щоб реалізувати своє бажання виступити на фестивалі. 

За результатами фестивалю Пирятин, Обухів і Українка отримали відзнаки – кожен у номінації, в якій були найсильнішими. Гран-прі виборола Новоукраїнка. Саме її герб протягом наступного року прикрашатиме Михайлівські ворота Парку.

Під час церемонії нагородження голова Асоціації малих міст України Павло Козирєв провів символічне віче з представниками делегацій від міст та відвідувачами «Парку Київська Русь». І віче одноголосно вирішило: наступному ІІІ Всеукраїнському фестивалю громад «Віче в Київській Русі» бути!

Фоторепортаж Фестивалю

Залишити коментар