EnglishFrenchGermanItalianUkrainian

Archive for Грудень, 2017

Воркшоп “Майстерня майбутнього” для мерів

  Сьогодні неможливо створити успішне місто, керівники якого не аналізують і не враховують запити і настрої людей. Щоб їх краще зрозуміти у світі та в Україні використовують соціальні інновації – інструменти вирішення культурних, економічних і екологічних проблем міста. Про це говорили спікери воркшопу для мерів “Майстерня майбутнього”, який відбувся наприкінці грудня у UNIT.City за ініціативи  Асоціації малих міст України.

Спеціалісти з агенції Change pilots (Польща) Юстина Турек і Хенрік Ставицький розповідали, що таке соціальні кейси і їх впровадження в життя на прикладі міст.

Традиційно дизайнери фокусуються на предметах: на способах їх створення та функціях. Але останнім часом інструменти дизайну почали використовувати для вирішення більш складних проблем, таких, як доступна медична допомога або діалог з жителями міст, наприклад, на тему озеленення їх кварталів. Бізнес вперше застосував дизайн-мислення для соціальних інновацій. Тепер і органи міської влади перейняли цей підхід і стали новими пілотами змін.

Сьогодні менеджери міст поєднують творчий підхід зі стратегічним мисленням. Вони визначають ключовий потенціал в їх середовищі, співпрацюють з мешканцями та разом з ними шукають способи вирішення міських проблем.

«Під час воркшопу “Майстерня майбутнього” була використана методологія, орієнтована на людину. Спікери пояснили, як з її допомогою можна реагувати на виклики, з якими стикаються міста, і пропонувати рішення, які дійсно потрібні людям», – розповів Голова Асоціації малих міст України Павло Козирєв.

Учасники воркшопу відзначили важливість залучення до процесу прийняття рішень фахівців з креативних індустрій та необхідність діалогу з мешканцями. За майже 5 годин роботи в групах вдалося з’ясувати шляхи вирішення реальних задач, які озвучили учасники, застосовуючи інструменти стратегічного дизайну.

Під час практичних занять обговорювали важливість комунікацій з усіма учасниками процесу на ранній стадії. Такий підхід допомагає попередити негативні моменти та вибудувати довіру до міської влади серед містян.

   

Голови малих міст України отримають можливість залучити китайські інвестиції у свої громади

  Асоціація малих міст України підписала меморандум про співпрацю з Китайською діаспорою в Україні. Завдяки такій співпраці голови малих міст України отримають реальну можливість залучити китайські інвестиції у свої громади. Документ передбачає, що найближчим часом буде розроблено своєрідну «дорожню карту» для реалізації інвестиційних проектів у малих містах України.

За словами голови АММУ Павла Козирєва, китайські фахівці зацікавлені у спільній роботі над проектами у сферах екології, енергозберігаючих технологій, переробки сміття та розвитку ринку електротранспорту. Впровадження інвестиційних програм регіонального рівня передбачає зустрічі китайських бізнесменів і міських голів малих міст України, проведення бізнес-форумів, пошук об’єктів місцевої інфраструктури, які можливо розвивати за допомогою іноземного капіталу.

Планується також обмін фахівцями в рамках організації стажувань з метою підвищення їх кваліфікації.

Невід’ємною частиною співпраці має стати культурний обмін – організація заходів для взаємного пізнання  історії, мистецтва, традицій обох країн.

Меморандум підписали голова Асоціації малих міст України Павло Козирєв та голова Китайської діаспори в Україні Лі Сюеган.

 

Національна дискусія “Дотримання верховенства права та прав людини на територіях, непідконтрольних Україні”

  15 грудня 2017 року партнери АММУ у проекті “Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні” – Центр дослідження верховенства права НУ “Києво -Могилянська академія” – провели заключну національну дискусію “Дотримання верховенства права та прав людини на територіях, непідконтрольних Україні” в рамках дослідження щодо статусу прав людини та дотримання принципів верховенства права на територіях, непідконтрольних Україні. Тема складна, неоднозначна і багатогранна.

Під час цього заходу були обговорені питання, пов’язані із діяльністю органів місцевого самоврядування, інших гілок влади, зокрема, щодо надання адміністративних послуг внутрішньо переміщеним особам, а також громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях Проект реалізується Академією Фольке Бернадотта в партнерстві з Асоціацією малих міст України, соціологічною агенцією «ФАМА», НУ «Києво-Могилянська академія» за підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку Sida.

   
 

Тренінг для міст Центрального кластеру в рамках проекту “Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні”

Останнім у серії кластерних тренінгів з дотримання принципів верховенства права у наданні адміністративних послуг є тренінг для міст Центрального кластеру – Дніпра, Мелітополя, Вільнянська та Тернівки, що відбувся 10-12 грудня 2017 року у Дніпрі. Раніше три такі тренінги пройшли у Львові, Южному та Миргороді для міст -учасників Західного, Південного та Східного кластерів. Протягом трьох днів учасники разом з командою викладачів Києво-Могилянської академії обговорювали, дискутували, виконували практичні завдання щодо питань застосування принципів верховенства права у сферах земельних відносин, інформаційних, транспортних та реєстраційних послуг, сфері архітектури і містобудування, ЖКГ і благоустрою. Результатом трьох днів навчання стало без сумніву новий погляд представників цих міст на принципи верховенства права, навички, що дозволять застосовувати їх на практиці, а також сертифікати, які отримали кожен з учасників тренінгу. Проект реалізується Академією Фольке Бернадотта в партнерстві з Асоціацією малих міст України, соціологічною агенцією «ФАМА», НУ «Києво-Могилянська академія» за підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку Sida.

   

Запрошуємо Вас взяти участь у Майстерні майбутнього – тренінгу для Мерів.

Наш тренінг допоможе зрозуміти, як методологія, орієнтована на людину, реагує на виклики, з якими стикаються міста, і пропонує рішення, які дійсно потрібні людям.

Наші партнери – UNIT. City nfАгенція Creapro.

Наші спікери – Хенрік Ставицький, Польща. Спеціаліст зі стратегічного дизайну. Допомагає компаніям у розвитку їх брендів, товарів і послуг, використовуючи практичні і стратегічні можливості дизайну.

Юстина Турек, Польща. Дизайнер креативних процесів. Використовуючи в якості інструментів емоційний підхід і творче мислення, допомагає компаніям створювати візуальний шлях бізнес-процесів, послуг і зростання.

Тренінг відбудеться 16 грудня 2017 року (докладну інформацію дивіться тут).

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ